RO17 – Kluczowe Fakty


Obiecaliśmy, że Rajd Odkrywców będzie Was zaskakiwał – i dotrzymujemy słowa! Oto pięć najważniejszych nowości w przyszłorocznej edycji największej imprezy PRO (3-7 lipca 2017 r.):

1. Rajd przenosimy o 500 km – do województwa dolnośląskiego. Finał odbędzie się w Kłodzku – zaledwie 20 kilometrów od czeskiej granicy.

2. Zapomnijcie o rywalizacji między patrolami i walce o miejsca na podium. Wychowujemy dla przyszłości i stawiamy na kooperację. Jeśli patrole na trasie będą umiały lojalnie i sprawnie współpracować – jest większa szansa, że cała trasa zdoła osiągnąć wspólny cel i… wygrać. Bo wygrywać będą całe trasy!

3. Odchodzimy od konwencji LARP i wcielania się w postacie z dawnych czasów. Akcja przyszłorocznego rajdu będzie się rozgrywała „tu i teraz”, a my wystąpimy w rolach… samych siebie i będziemy podążać tropami autentycznych, nierozwikłanych dotąd zagadek z przeszłości.

4. Skoro już o tym mowa – wraca podział rajdu na trasy z marszrutami opracowanymi przez organizatorów. Nowością będą trasy, gdzie większość noclegów odbędzie się w tej samej miejscowości, stanowiącej bazę do wypadów w różnych kierunkach.

5. Jeśli zechcecie, rajd zacznie się dla was już jesienią – na długo przed wyruszeniem na Ziemię Kłodzką. Wówczas wraz z chętnymi drużynami zaczniemy się przygotowywać do wyjazdu, gromadząc informacje, prowadząc pierwsze zwiady – na początku bez ruszania się z domu, wreszcie wysyłając na teren rajdu specjalne przygotowawcze ekspedycje.

‪#‎RO17‬ ‪#‎ruchPRO‬