Superbohater


 

Przed Wami „Superbohater” – czwarta propozycja programowa ruchu PRO. Tym razem na szlakach naszych poszukiwań będziemy podążać tropem wyjątkowych postaci – ludzi wybitnych, nietuzinkowych, którzy wyróżniali się na tle swojego czasu i wnosili do naszego lokalnego środowiska powiew niezwykłości.

Jak zwykle w Programowym Ruchu Odkrywców, nową propozycję programową przetestowaliśmy w czasie wakacyjnej wędrówki. Na pomorskich trasach Rajdu Odkrywców 2018 podziwialiśmy odwagę kaszubskiego listonosza Antoniego Abrahama, zaglądaliśmy w najskrytsze zakamarki duszy bł. Doroty z Mątowów, która kazała się zamurować żywcem w maleńkim pokoiku, spoglądaliśmy w gwiazdy, wspominając Jana Heweliusza – genialnego astronoma i skutecznego przedsiębiorcę, a także płynęliśmy rzeką Wierzycą, powtarzając podróż Jana III Sobieskiego, który przepłynął gondolą z Gniewu do Pelplina. Wy również możecie śledzić u siebie losy niezwykłych postaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku przygotowaliśmy także dodatkowy poradnik dla gromad zuchowych. Możecie pobrać go tutaj. (Uwaga: poradnik należy rozpatrywać łącznie z główną broszurą.)