Szczyt PRO

Druhny i Druhowie,
Członkinie i Członkowie Kadry PRO, Drużynowe i Drużynowi Drużyn Odkrywców oraz jednostek realizujących propozycję programową Superbohater!

Mamy przyjemność zaprosić Was na Szczyt PRO – najważniejsze spotkanie naszego ruchu, które jak zawsze odbędzie się w pierwszy weekend marca. Tym razem jednak, dzięki gościnności 12 Drużyny Harcerskiej „Bastion” im. Trzech Bohaterów widzimy się w Katowicach!

Szczyt PRO to świetna okazja żeby poznać inne osoby i drużyny należące (bądź kandydujące) do ruchu z terenu całej Polski. Będzie to także sposobność do poszerzenia swojej wiedzy, nabycia nowych umiejętności i zaczerpnięcia inspiracji na dalszą działalność – tak w ruchu, jak i również poza nim.

W programie spotkania znajdą się stałe punkty Szczytów PRO  takie jak Forum PRO, czyli podsumowanie działalności ruchu od czasu ostatniego spotkania, dawka świeżych informacji z pierwszej ręki co do planów na przyszłość a także prezentacja wyników drużyn, które podczas Ekspedycji szczególnie zwróciły naszą uwagę. Drużyny realizujące propozycję Superbohater będą miały okazję porozmawiać z mentorami i usłyszeć od nich kilka wskazówek na przyszłość.  Przygotowaliśmy dla Was też wiele innych propozycji – m.in. zajęcia nt. hejtu w internecie prowadzone przez prokuratora zajmującego się ściganiem przestępstw z nienawiści.

Swoją obecnością zaszczycą nas także specjalni gości:

• Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad poprowadzi dyskusję instruktorską dotyczącą mowy nienawiści i wolności słowa.
  • Olaf Popkiewicz, którego część z Was kojarzy z filmowych zapowiedzi Szczytu PRO a część z ostatniego spotkania kadry, przybliży nam tajniki swojej pracy, której namiastkę będziemy mieli okazję zaznać podczas Rajdu Odkrywców 2019.

Zgłoszenia na Szczyt PRO przyjmujemy pod linkiem odkrywcy.zhp.pl/zgloszenianaszczyt  do końca stycznia. Wysokość wpisowego wynosi 29 zł płatne przelewem. Szczegółowe wiadomości co do wpłat – w tym nr konta – otrzymacie w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenie na początku lutego.

Szczycie PRO mogą wziąć udział:

• Członkowie i członkinie Kadry PRO (w tym więc wszystkie zespoły kadry włącznie z obsługą tras Rajdu Odkrywców);
  • Przedstawiciele Drużyn Odkrywców (maks. 2 przedstawicieli drużyny w wieku przynajmniej wędrowniczym);
  • Przedstawiciele drużyn realizujących propozycję programową Superbohater (maks. 2 przedstawicieli drużyny w wieku przynajmniej wędrowniczym).

Do zobaczenia w Katowicach!