Rajd Odkrywców 2017


Zakończyliśmy tegoroczną edycję Rajdu Odkrywców – największej imprezy programowej ruchu PRO.

W Rajdzie Odkrywców 2017 wzięło udział 810 uczestników. W ramach 8 równoległych ekspedycji zaangażowali się oni w rozwiązywanie historycznych zagadek, w tym w poszukiwania zaginionych dóbr kultury, nieznanych dotąd faktów historycznych i nieustalonych dotąd miejsc ważnych wydarzeń. Rajdową areną była tym razem ziemia kłodzka z Górami Wałbrzyskimi i Przedgórzem Sudeckim a scenerią naszych działań – góry, skalne labirynty, najdłuższe tunele kolejowe w Polsce, podziemne miasta Hitlera, zamki, pałace, forty, twierdze i stare kopalnie.

Przez 5 lipcowych dni uczyliśmy się analizować, porównywać, przeprowadzać wywiady i wizje lokalne, współpracować ze specjalistami, eksploratorami i innymi pasjonatami, a także docierać do tych miejsc w magazynach i muzeach, do których dostęp ma niewielu. Jak co roku, rajd był polowym laboratorium, w którym testowaliśmy rozwiązania zawarte w propozycji programowej na rok 2017/2018 pt. „Ekspedycja”.

Komendę RO17 stanowili:

  • phm. Aleksandra Kata, Hufiec Lublin – komendantka,
  • phm. Piotr Pawluczyk, Hufiec Zgierz – zastępca komendantki,
  • phm. Bartłomiej Jakóbczak, Hufiec Zamość – skarbnik,
  • pwd. Katarzyna Jachymek, Hufiec Lublin – zastępczyni komendantki ds. programowych,
  • hm. Wojciech Cabaj, Hufiec Chełmża – zastępca komendantki ds. pozyskiwania środków,
  • pwd. Agnieszka Walkowska, Hufiec Oborniki – zastępczyni komendantki ds. organizacyjnych,
  • pwd. Justyna Kozłowska, Hufiec Tomaszów Lubelski – zastępczyni komendantki ds. promocji,
  • Marcin Hofmański – zastępca komendantki ds. współpracy z zagranicą.