Rajd Odkrywców 2018


 

Przejdź do strony rajdu

 

Dodatkowa składka zadaniowa (wpisowe) wynosi 119 zł od osoby (obejmuje: noclegi w warunkach turystycznych, 1 ciepły posiłek każdego dnia rajdu, pamiątkową plakietkę rajdową, ubezpieczenie NNW).

 

Dlaczego warto być z nami 1-5 sierpnia 2018?

 

 

 

Włóczęga brzegiem morza, spacer na Rybitwiej Mieliźnie, spływy kajakowe w dół pomorskich rzek, wieczory przy ogniskach nad kaszubskimi jeziorami, rejs po Zatoce Gdańskiej, finałowy apel na molo i wiele innych atrakcji związanych z najważniejszym żywiołem tego regionu.

 

 

 

 

 

Tropienie śladów, poszukiwanie świadków, odnajdowanie pamiątek, odkrywanie sekretów, wyjaśnianie zagadek związanych z dziesięcioma wybitnymi postaciami Pomorza, prześwietlanie ich życiorysów i ujawnianie ich prawdziwego, niekoniecznie pomnikowego oblicza.

 

 

 

 

 

Kampania prezentująca postać historyczną jako człowieka z krwi i kości, którego chce się poznać oraz da się lubić i podziwiać w XXI wieku.

 

 

 

 

 

 

Największy zamek na świecie, największy ceglany kościół w Europie, ruchome wydmy, dom postawiony do góry nogami, zaginione miasta zalane przez morze i zasypane przez piasek, a nawet… muzeum akordeonów – poznaj niezwykłe atrakcje turystyczne Pomorza.

 

 

 

 

 

 

 

Język, którego nie rozumieją przybysze z innych części kraju, żywiołowe tańce, przepyszna kuchnia i bajeczne zdobienia – kultura kaszubska będzie nam towarzyszyła na każdym kroku.

 

 

 

 

 

 

 

Największa harcerska impreza tej dekady wystartuje nazajutrz po zakończeniu rajdu – prosto z Pucka możecie się przenieść na Wyspę Sobieszewską, by kontynuować harcerską przygodę w gronie przyjaciół poznanych na rajdowym szlaku, zacieśniając więzi, wspominając niedawne przygody i przedłużając bałtycką wyprawę do ponad dwóch tygodni.

 

 

 

Przejdź do strony rajdu